Sunday, March 25, 2012

Kush Jam Une

Atehere, sot do te flas per mua dhe Stardollin :)
Une jam Krisi, jam 16 vjec dhe jetoj ne Londer, Angli.
Jam shqiptare.Jam nje vajze e thjeshte, qe e ka shume qejf Stardollin.

Stardollin per here te pare e zbulova ne 2009.Aty hapja cdo dite nag nje kukull koti dhe luaja duke e veshur e rregulluar.Asnjehere nuk kam hapur nje kukull te vertete.Pastaj, nuk u futa me ne Stardoll.Nga Marsi i 2011, po rrija ne Internet dhe u kujtova per Stardollin.Hapa nje kukull e po e mbaja kot, pa pike interesi.

Nje dite, kur do e mbyllja, u njoha me nje vajze shume te mire, Elden (crazygaga89).Ne u beme shoqe te ngushta dhe jemi edhe sot.Asnjueher nuk ndahemi.Flasim cdo dite, edhe ne Skype e Twitter.

Kam 2 vjet e ca ne Stardoll, dhe kam mbi 2000 starpoints.Nuk kam qene kurre SuperStar dhe nuk besoj te behem ndonjehere.

Hapa kete blog per gjera falas, sepse te gjithe shqiptaret ne Stardoll e dine qe une di te marr gjera falas dhe me japin passwordin qe tu marr gjera falas.Mua me bezdis shume kjo gje.Nuk duroj dot.

Prandaj hapa blogun.Qe ti marrin vete, e jo te me thone mua.Une shpresoj qe te kuptojne, edhe ti marrin vete, sepse eshte shume e thjeshte.

Fustan falas (Pak I veshtire)

Ky fustan merret por esht pak e veshtire.Gjithsesi:
1.Shkoni  tek Settings (ne Stardoll)
2.E shikoni ate numrin e gjate tek USER ID?

3.Bejini COPY TUAJES.SECILI NGA NE KA 1 TE CAKTUAR.MOS KOPJONI KETE NE FIGURE!
3.Tani, shkruani tek adresa e browserit (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer)
kete: www.piccing.com/ui/#/register/?source=stardoll.uk&username=&userid=0
4.MOS SHTYPNI ENTER NE TASTIERE!
5.Tek username shkruani emrin ne stardoll, duke e hequr fjalen username tek linku.Kurse tek 0 shkruani ate user ID.
(Nqs nuk po me kuptoni, ja nje foto per ta shpjeguar:

6.Shtypni ENTER ne tastiere.
7.Prisni te hapet faqja.Do dalin ca kuti bosh.
8.Mbusheni me gjera koti POR te emaili duhet te vini @yahoo.com, @gmail.com ose @aol.com.Ja si e bera une (MOS E KOPJONI PERNDRYSHE NUK FUNKSIONON)
9.Tek password shkruani stardoll, edhe tek retype password shkruani stardoll.
10.Shtypni Join Piccing.
11.Mbylleni faqen.
12.Fustani do te jete ne suiten tuaj.

Xhakete Falas (Me ne fund)

Per te marre kete xhakete falas ndiqni keto hapa:
1.Shkoni ne kete proxy: Proxy Braziliane - Shtyp ketu.
2.Shkruani tek proxy kete link:
http://www.stardoll.com/en/clubs/home.php?id=3322438&action=ma&ac=3322438.
3.Shtypni Enter ne tastiere.
4.Tani, kur te hapet faqja, hyni ne adresen tuaj ne Stardoll.
5.Xhaketa do te jete ne suiten tuaj :)

Friday, March 23, 2012

Gjera Falas ... 23/3/2012

Tani per tani ne Stardoll nuk ka asgje falas.Shpresoj qe te nxjerrin sa me shpejt :/
Gjithsesi kalofshi nje dite sa me te bukur :*

Thursday, March 22, 2012

Pasqyre Falas

 Per te marre kete pasqyre falas ju duhet te ndiqni keto hapa:
(Nuk e di nqs. do te funksionoje - Une e mora pa proxy sepse jetoj ne Angli)
1.Shkoni ne kete proxy angleze: filterskip.com
2.Shkruani tek kutia e proxyt stardoll.com
3.Shtypni Enter ne tastiere.
4.Kur te hapet faqja, hyni ne adresen tuaj.
5.Shkruani tek kutia e proxyt http://www.stardoll.com/en/contest/view.php?id=2403
6.Shtypi tek kuizi pergjigjen APPLE (asnje tjeter)
7.Shtypni Enter Competition.
Pasqyra do te jete ne suiten tuaj.

Parfum Falas

Per te marre kete parfum falas ju duhet te ndiqni keto hapa:
1.Shkoni ne kete proxy: brazilsurf.info
2.Shkruani tek kutia e proxyt stardoll.com
3.Kur te hapet faqja futuni ne adresen tuaj.
4.Shkruani tek kutia e proxyt: http://www.stardoll.com/en/do/campaign/naturafaces2012.php?item=2
Parfumi do te jete ne suiten tuaj.